Egy 85 éves belépőjegy birtokában lépett be egy látogató az oszakai világkiállítás területére.

Nyilvánvaló, hogy itt nem egy időutazóról beszélünk, és a jelenségnek teljesen logikus magyarázata van.
Az egyik vendéget egy 85 éves, az 1940-es Japán Nagy Nemzetközi Kiállításra szóló jeggyel engedték be az oszakai világkiállításra - írja a szervezők tájékoztatására hivatkozva a Guardian.
A tokiói Japán Nagy Nemzetközi Kiállításra 1938-ban kezdtek el jegyeket árulni, de a második világháború eszkalálódása miatt az eseményt soha nem tartották meg.
Az áprilisban megnyílt, és október közepéig tartó Expo 2025, amely Nyugat-Oszaka városában kerül megrendezésre, izgalmas bejelentéssel rukkolt elő. A szervezők közölték, hogy ingyenesen beengedik azokat a látogatókat, akik az 1940-es kiállításra érvényes jeggyel érkeznek. A döntés a régi jegyek felhasználására tett kísérletek nyomán született, és az első ilyen jegyet már hétfőn sikeresen kicserélték egy idei eseményre szóló belépőre. Ez a lépés nemcsak a nosztalgia jegyében született, hanem a történelmi összekapcsolódás ünneplését is szolgálja.
A japán sajtó tudósítása szerint a szerencsés látogató egy Takenava Fumija nevű, 25 éves fiatalember, akinek szenvedélye a világkiállításokhoz köthető relikviák gyűjtése. A Tokióban élő fiatal eredetileg azért indult Oszakába, hogy meglátogassa szüleit, akik ott élnek. Azonban, mivel már a városban tartózkodott, úgy döntött, megpróbálkozik a világkiállításra való belépéssel is, és magával vitte az 1940-es rendezvényre szóló jegyét, amelyet még márciusban szerzett be online.
A világkiállítások története 1851-ben indult útjára a londoni Kristálypalotában, ahol a modern ipar és művészet legjavát mutatták be. Ez az esemény nemcsak a tudomány és technika fejlődését ünnepelte, hanem Párizs számára is új korszakot nyitott, hiszen itt született meg az ikonikus Eiffel-torony, amely mára a város jelképe lett. Azóta, ötévente, különböző városokban rendezik meg ezeket a grandiózus kiállításokat, amelyek minden alkalommal új felfedezések és kulturális csodák színhelyévé válnak.
A brit lap értesülései alapján a jelenlegi világkiállítás szervezői a japán expók hagyományait követik. Emlékezzünk csak az 1970-es oszakai és a 2005-ös, Aicsi prefektúrában megrendezett eseményekre, ahol azok a látogatók, akik az 1940-es világkiállításra szóló belépővel rendelkeztek, szintén bejuthattak.