A különleges törzsutas | 24.hu A törzsutasok világa mindig is lenyűgöző volt, hiszen ők azok, akik a repülőterek és a légitársaságok világában szinte hazajárnak. De mitől válik valaki igazán különlegessé a többi utas között? Az élmények, a megszokott rit


Egy fogyatékossággal élő gyermeket nevelő család élete gyakran kihívásokkal teli, és lehetőségeik sokszor korlátozottak. A Máltai Szeretetszolgálat azonban arra ösztönöz, hogy ez nem szükségszerű. A támogatás és az együttérzés révén a családok új perspektívákat találhatnak, és megélhetik a boldog, teljes életet.

Húsz évvel ezelőtt egy kis faluban, a Pannonhalmi járásban született meg Bujtor Gabriella. Érkezése előtt már sejthető volt, hogy nem lesz könnyű útja - az orvos a várandósság utolsó heteiben jelezte, hogy a kisbaba súlyos agykárosodással jön majd világra. Az édesanya számára ez lesújtó hír volt, de a fájdalom pillanatai után egy döntést hozott: bármi történjék is, mindent megtesz azért, hogy a kislányából a legtöbbet hozza ki.

Gabika kicsi kora óta rendszeresen részt vett különböző fejlesztő programokon, édesanyja pedig hosszú éveken át fáradhatatlanul vitte őt a terápiákra Győrbe és Budapestre. Mindezt a munka mellett, váltott műszakban végezte, ami még inkább megnehezítette a helyzetüket. A kislány fejlődése sajnos jelentősen elmaradt a kortársaiétól, és ma már kerekesszékkel közlekedik. Csak néhány percig képes megállni a lábán, és önállóan nem tud öltözködni vagy enni; folyamatos felügyeletre van szüksége.

Amikor a család életében egy új kisbaba született, az édesanya rájött, hogy már nem képes egyedül megoldani Gabi iskolába juttatását. Ekkor döntött úgy, hogy segítséget kér a Magyar Máltai Szeretetszolgálattól. Azóta Gabika minden hétköznap reggel a Szeretetszolgálat kisbuszával indul útnak - nyolcéves korától kezdve már törzsutasnak számít. Naponta három órát tölt az utazással, de ez számára nem teher, hanem egy kiváló lehetőség: ez az út a biztonság, a közösség és a fejlődés felé vezet.

A célállomás a Gondviselés Háza Fogyatékosok Napközi Otthona, ahol Gabika egy kis, hatfős csoport tagjaként tölti mindennapjait. Két gondozó és számos segítő szakember mellett élheti meg a napjait, amelyek tele vannak színes és kreatív foglalkozásokkal. A zenehallgatás, színezés, kertészkedés, meseterápia és kézművesség mind azt a célt szolgálják, hogy Gabika állapota stabil maradjon, és lehetőségeihez mérten minél önállóbbá váljon. A legapróbb sikerélmények is boldogsággal tölti el, és szeretetével hálálja meg őket - gyakran egy váratlan öleléssel, amely melegséget és örömöt ad mindenkinek, aki körülötte van.

A napköziben Gabika gyakran találkozik fiatalokkal, akik tele vannak energiával és lelkesedéssel, hiszen az intézmény különböző érzékenyítő és önkéntes programokat is szervez. Itt mindenki a gyerekek egyedi képességeire épít, és a mindennapi apró örömök, valamint a kis győzelmek jelentik a fejlődés kulcsát. Édesanyja szerint Gabika élete így válik teljessé: "Amikor hazaér a napköziből, a szemei csillognak, és lelkesen meséli, hogy 'Tanultam, tanultam!' Bár az állapota sok mindenben korlátozza őt, az életörömét semmi sem veheti el."

Bujtor Gabika és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat története is arról tanúskodik, hogy a hétköznapok terhei együtt könnyebbek. Ha Ön is hisz ebben, kérjük, ajánlja fel adója 1%-át a Magyar Máltai Szeretetszolgálat javára!

Related posts