A magyar diákok közel 50%-a nem érzi magát kényelmesen ahhoz, hogy kifejezze véleményét az egyetemi környezetben.


A Bayes Research felmérést végzett a felsőoktatásban megjelenő politikai diszkriminációval kapcsolatban 2024 decemberében. A kutatásból kiderült, hogy a hallgatók mintegy negyede tapasztalta tanulmányai alatt, hogy egy oktatója szerepéből kilépve politikai állásfoglalást tesz, és a válaszadók 5 százaléka nyilatkozott arról, hogy személyesen is hátrány érte világ- vagy politikai nézetei miatt.

A kérdőív a hallgatók általános közérzetére, személyes élményeikre és véleményükre fókuszált. Az összegyűjtött adatok alapján...

A kutatási projekt során tizenkét neves intézmény csatlakozott a kezdeményezéshez: a Széchenyi István Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Budapesti Corvinus Egyetem, a Semmelweis Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, az Óbudai Egyetem, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, valamint a Milton Friedman Egyetem.

Az online kérdőíves kutatásra 2024. december 6. és 20. között került sor, a Transzparens Oktatásért Projekt megbízásából, a Bayes Research által. A vizsgálat célja a magyarországi egyetemek hallgatóinak véleményének feltérképezése volt, amelyhez összesen 600 fő online válaszait gyűjtötték be.

Related posts