A népszerű magyar sportoló harcol az életéért.
Napi horoszkóp: A Mérlegnek érdemes óvatosnak lennie, mert egy kollégája próbálhatja becsapni. A Vízöntő szívét izgalmas szerelmi kaland várja, míg a Nyilas a munkahelyén figyeljen jobban, mert baleset érheti.
Kovács Gábor, a korábbi magyar kapus, aki Németországban is megfordult pályafutása során, most élete legnagyobb harcával néz szembe: a végstádiumú rák diagnózisa után egy speciális, ámde rendkívül költséges terápia lehet az utolsó esélye. A közösség összefogásával igyekeznek összegyűjteni a szükséges 40 ezer eurót a dendritikus sejtterápia finanszírozására, hogy Gábor újra reménykedhessen a gyógyulásban.
A dendritikus sejtterápia Kovács Gábor életében nem csupán egy újabb orvosi eljárás, hanem a remény szikrája, amely segíthet neki a betegség legyőzésében. Az elmúlt két év során, mióta felfedezték nála a kórt, a család minden anyagi forrást felhasznált, és most a közösség erejére támaszkodva indítottak adománygyűjtést. A terápia költségei hatalmas kihívást jelentenek, de az eddig összegyűlt 18 ezer euró biztató jel, amely újraéleszti a reményt és az elkötelezettséget a harcban.
A közösség hatalma már régóta bizonyított, hiszen a szükséges összeg majdnem felét sikerült adományokból összegyűjteni. A támogatásokat egy online platformon, a GoFundMe-n keresztül lehet megtenni, ahol a volt kapus inspiráló története és a gyűjtés részletei is fellelhetők.
A dendritikus sejtterápia egy forradalmi megközelítést képvisel a rák kezelésében, amely az immunrendszer természetes védekezőképességét hivatott ösztönözni a daganatos sejtek ellen. Noha a terápia anyagilag megterhelő lehet, az elérhető potenciális eredmények Kovács Gábor és családja életében felbecsülhetetlen jelentőséggel bírhatnak.
A család nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy minden lehetséges forrást kihasználtak, és a gyűjtés az utolsó lehetőségük a kezelés költségeinek fedezésére. A közösség által nyújtott támogatás, valamint a már összegyűlt 18 ezer euró a szükséges 40 ezerből komoly segítséget jelenthet a kezelés elindításához.
A szörnyű diagnózis olyan hirtelen csapott le ránk, mint egy villám, és azóta mindketten harcolunk a közös célunkért – ez a küzdelem az első naptól az utolsóig tartott. Miután felmértük, mi vár ránk, mindent megtettünk, amit csak emberileg lehetett, sőt, még annál is többet tettünk Gábor egészségéért. Közel másfél évig sikerült fenntartani ezt a helyzetet, de most már a határainkhoz érkeztünk, és sürgős támogatásra van szükségünk.
Sajnos az eddig elérhető orvosi kezelések csak korlátozott hatékonysággal segítettek rajtunk, így új lehetőségek után kezdtünk kutatni. Jelenlegi reménységünk a dendritikus sejtterápiában található, ami a rákos betegek immunterápiájának egy különleges formája, és 2011 óta elérhető. Gábor megfelel a terápia követelményeinek, így részt vehet benne. Sajnos azonban ez a kezelés jelentős költségekkel jár, amelyet jelenleg egyedül nem tudunk finanszírozni – olvasható a család közleményében.