Lenyűgöző római kori leletek bukkantak fel a föld mélyéből | 24.hu

Lenyűgöző római kori relikviákra leltek egy nyugat-németországi falucska területén. Ezek a felfedezések arra mutatnak rá, hogy a Római Birodalom határain túlsó oldalán is léteztek jelentős méretű települések.
A település alapítása a Krisztus utáni 1. század elejére tehető, amikor a rómaiak átlépték Germánia határait. A helység egy katonai tábor szomszédságában jött létre, ahogy azt a Heritage Daily is megemlíti. A régészeti feltárások során három különálló tanyát fedeztek fel a területen, ami arra utal, hogy az egykori település jelentős méretekkel és összetettséggel bírt.
A kutatók felfedeztek egy égetőkemence nyomait a lelőhelyen, amely arra utal, hogy itt ékszerek készítésére is sor kerülhetett. Az ásatások során számos érdekes tárgy került elő, köztük pénzérmék és kerámiák, de a legfigyelemreméltóbb lelet egy kiváló állapotban megőrződött kés, amelyet elegáns sárgaréz sávok díszítenek.
A kutatók véleménye szerint ez a tárgy nem fegyverként funkcionált, hanem vallási rituálékhoz kapcsolódó eszközként szolgált, melyet szertartások során a földbe helyeztek. Emellett kiemelkedő felfedezésnek számít egy drágakő is, amelyen Mercurius, a római mitológia utazók, kereskedők és ékesszólás istenének ábrázolása látható.