Egy egyszerű módszer, amivel jelentősen csökkentheted a Messenger zavaró hatását.

Tündérszép angyalt készíthetsz tojástartóból: egyetlen dobozból kijön egy szett karácsonyfadísz
A Facebookon könnyen elbocsáthatod azokat a kapcsolatokat, akikkel már nem kívánsz tovább kommunikálni: csupán annyit kell tenned, hogy eltávolítod őket az ismerőseid listájáról. Azonban ha már beszélgettél velük a Messengeren, akkor az alkalmazásban továbbra is láthatod majd az érintett személyeket, és bármikor üzenhetsz nekik, ahogyan ők is elérhetnek téged.
Ugyanez a helyzet azokkal is, akik sosem voltak az ismerőseid, csak üzenetet váltottatok valamilyen okból, például online adásvétel miatt, vagy más témában, ami mára nem aktuális. Ezeket a kapcsolatokat külön kell kezelned a Messengerben, ha nem szeretnéd látni őket. Sokan nem tudják, hogy erre is van lehetőség, de néhány beállítással megoldható a dolog.
Nagyon frusztráló, amikor a Messenger-kapcsolataid között sok olyan profilkép tűnik fel, akik valaha csak egy-két szót váltottak veled, és akiknek a jelenlétével valószínűleg sosem fogtok újra beszélgetni. Ha valakit eltávolítottál az ismerőseid közül, vagy ha sosem volt köztetek Facebook-kapcsolat, csak egy-egy ügy miatt csevegtetek, akkor külön figyelmet kell fordítanod, hogy ezeket a kontaktokat ne lásd többé a Messengerben. A régi verziókban lehetett törölni a kapcsolatokat, de sajnos az újabb frissítések ezt a lehetőséget megszüntették. Azonban az alábbi beállítások elvégzésével elérheted, hogy ne lásd, ha az illető elérhető, és ezzel egyidőben megteheted, hogy ő se lásson téged.
Nyisd meg az okoseszközödön a Messenger-alkalmazást, válaszd ki azt a beszélgetést, amit azzal folytattál, akit nem szeretnéd látni. Nyomj rá hosszan az előnézetben, és válaszd a korlátozást: ezzel eltávolíthatod a chatet a listából, és elrejtheted előle az aktivitásodat. Jelenleg ez a kapcsolat eltávolításának legegyszerűbb módja.
Ha elrejtés helyett a beszélgetés törlését választod, és nem vagytok ismerősök a Facebookon, ennek hatására a személy számodra eltűnik az elérhetők közül, de te továbbra is megjelensz nála. Amennyiben nem akarod, hogy írni tudjon neked, a törlés helyett a tiltást válaszd. Ezt később bármikor feloldhatod.
Az alkalmazás korábbi verzióiban, amikor valakit kitöröltél a Messenger-kapcsolataid közül, az olyan volt, mintha sosem beszéltetek volna, és a törlés utáni első üzenet a címzett Engedélykérések mappájában landolt. Ez ma már nem így van: ha korlátozol valakit, és az illető eltűnt a listádból, de nem tiltottad le, akkor is bármikor ugyanúgy írhat neked, mintha 5 perce is chateltetek volna. Ha viszont letiltod, meg sem jelensz számára a keresésben. Ahhoz, hogy újra üzenetet válthassatok, fel kell oldanod a tiltást.
Amikor egy felhasználót letiltasz az alkalmazásban, megszűnik a lehetősége, hogy közvetlenül kapcsolatba lépjen veled, és mindketten eltűntök egymás Messenger-kapcsolatai közül. Ezzel együtt teljesen láthatatlanná válsz a számára: ha a nevedre keres, nem fogsz megjelenni a keresési találatok között, és üzenetet sem tudtok küldeni egymásnak engedélykérés formájában, amíg a letiltás érvényben van. Ezen kívül, ha a profilképedre kattintva elrejtesz egy kapcsolatot, az illető profilképe nem fog feltűnni a javasoltak között, de ő továbbra is láthatja, mikor vagy online, és üzenetet küldhet neked.