Megkezdődött az átlátszó, vezeték nélküli televíziók forgalmazása.

Egy éve, Las Vegas szívében, a CES 2024 technológiai kiállításon debütált az LG OLED T modellje, amelyről akkor úgy véltük, hogy nem csupán a science-fiction filmek élvezetéhez nyújt tökéletes vásznat, hanem maga a készülék is olyan futurisztikus megjelenéssel bír, mintha egy sci-fi film képkockáiból lépett volna elő. Most, a jövő héten kezdődő CES 2025 előtt, izgalmas hírek érkeztek: az újdonság végre megérkezett a piacra.
Egy innovatív technológiának köszönhetően a képernyő, amely képes önálló fénykibocsátásra, átlátszó formájából könnyedén átalakulhat egy klasszikus kijelzővé. Ez a különleges tulajdonság nemcsak a hagyományos OLED képernyők által kínált megszokott vizuális élményt biztosítja, hanem a televíziók esetében egy eddig nem tapasztalt fokú rugalmasságot is kínál a lakásban való elhelyezés során.
Nem szükséges a klasszikus módon a fal elé vagy a falra helyezni, a szoba közepén is jól mutat. Hogy ilyen esetben tévézés közben ne a mögötte lévő berendezéseket csodálhassuk, miközben Tom Cruise átugrik egyik épületről a másikra, azt a tévé aljából egy gombnyomással feltekerhető kontrasztképernyő segíti - a felhasználók egy gombnyomással válthatnak az átlátszó és hagyományos üzemmódok között. Átlátszó üzemmódban az OLED T képernyőjén a tartalom úgy jelenik meg, mintha a levegőben lebegne.
A készülékházban dolgozó Alpha 11 AI processzor a gyártó szerint négyszer erősebb, mint az LG korábbi legjobb tévéibe szerelt chip. Ez grafikai teljesítményből 70 százalékkal nagyobbat, számítási teljesítményből 30 százalékkal nagyobbat enged. A 4K tartalmakat a készülék 120 Hz-es változó képfrissítési rátával képes lejátszani.
Az LG Zero Connect Box forradalmasítja a vezeték nélküli csatlakozást: ez a praktikus jeltovábbító egység pótolja a tévékészülékeken található hiányzó portokat, lehetővé téve a HDMI-vel csatlakozó eszközök, például set-top-boxok, játékkonzolok és hangprojektorok egyszerű integrálását. A doboz bárhol elhelyezhető a szobában, és képes 4K felbontású kép- és hangjelet vezeték nélkül továbbítani a televízióhoz. Érdemes kiemelni, hogy az eszköz támogatja az Nvidia G-Sync és AMD FreeSync Premium technológiákat is, amelyek biztosítják a zökkenőmentes játékélményt, megszüntetve a kép akadozását.
A szoftveres újdonságok világában különleges figyelmet érdemel a T-Objet, egy innovatív, mindig bekapcsolt (always-on) kijelző, amely képes a hagyományos képernyőt átlátszó digitális vászonná varázsolni. Ez a megoldás tökéletes lehetőséget biztosít művészeti alkotások, videók és fényképek lenyűgöző bemutatására. Emellett a T-Bar is feltűnik a palettán, egy praktikus információs sáv, ami a képernyő alján helyezkedik el. Ez a funkció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy valós időben értesüljenek fontos sporteredményekről, az okosotthon-eszközök aktuális állapotáról, a várható időjárásról, sőt, még az éppen hallgatott dal címéről is. Amíg a T-Bar aktív, a kijelző többi része kikapcsolt állapotban marad, így az LG innovációja révén a "majdnem láthatatlan" kijelző mögötti tér szabadon látható, fokozva ezzel a vizuális élményt.
A készülék az Egyesült Államokban a tavalyi év utolsó napjaiban vált megvásárolhatóvá, és hamarosan eljut az európai piacokra is. Az amerikai árcédula előrevetíti, mire számíthatnak a világ többi részén élő érdeklődők: az 59 999 dollár 99 centes árcédula hírünk írásának pillanatában mintegy 23,7 millió forintot jelent.