Figyelem! Komoly veszélyt jelenthet ez a csokoládé, ezért azonnali hatállyal visszahívták a forgalomból.

Ezt a trükköt add a tojás főzővizéhez, és a héj szinte varázsütésre leválik róla!
Egy népszerű csokoládégyártó több termékére figyelmeztetést adtak ki, ami komoly aggodalomra ad okot. Az Origo beszámolója szerint a hatóságok arra hívják fel a figyelmet, hogy ezek a termékek súlyos allergiás reakciókat okozhatnak. A Cal Yee Farm három különböző csokoládéját – a Dark Chocolate Almonds, a Dark Chocolate Apricots és a Dark Chocolate Walnuts – az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatósága a legmagasabb, 1-es osztályú visszahívási kategóriába sorolta. Az ok: a csokoládék nem tartalmaznak megfelelően feltüntetett tejösszetevőket, ami különösen veszélyes lehet azok számára, akik tejallergiában szenvednek.
Az allergiás reakciók rendkívül súlyos következményekkel járhatnak, beleértve a csalánkiütés megjelenését, görcsök kialakulását, szédülést, a hangszalagok duzzanatát, sőt, az eszméletvesztés lehetőségét is. A legrosszabb esetben ezek az állapotok életveszélyes következményekhez is vezethetnek.
Az amerikai hatóságok arra is felhívták a figyelmet, hogy a vállalat más termékei (mint például a fűszeres snackek és gyümölcskeverékek) ugyancsak allergéneket tartalmazhatnak, mint például a szója, búza, élelmiszerszínezékek.
A Cal Yee Farm kötelezettséget vállalt arra, hogy a jövőbeni csomagolásaikon minden allergént világosan és egyértelműen feltüntetnek.
Idehaza amúgy a napokban konyhakész hántolt árpát hívott vissza a Nébih, rovarszennyeződés miatt kellett kivonni a forgalomból. Tavaly év végén pedig bio baromfivirslire jött ki élelmiszerbiztonsági figyelmeztetés, akkor a minőségmegőrzési idő lejárta előtti romlás kockázata miatt döntött a visszahívás miatt a Müller Drogéria Magyarország Bt.
A tartós élelmiszerek egy érdekes világa tárul elénk, hiszen sokan nem tudják, hogy a minőségmegőrzési idő letelte után is biztonsággal fogyaszthatók. A Nemzeti Élelmiszerlánc Biztonsági Hivatal szakmai ajánlása szerint bizonyos termékek, mint például a méz, a kávé vagy a lekvár, akár egy évig is megőrizhetik fogyaszthatóságukat a feltüntetett dátum után. Továbbá, a rizs, tészta és gabonafélék, mint a liszt és búzadara, valamint az UHT tej és tejszín is 9 hónapos „türelmi időt” élvezhetnek, míg az üdítők és gyümölcslevek akár fél évvel is túlléphetik a megadott határidőt. A kekszek, csokoládék, müzlik és fagyasztott termékek esetében pedig 3 hónappal lehet hosszasabb a felhasználhatóság. Fontos megemlíteni, hogy a szakértők szerint csak olyan termékeket érdemes a lejárati időn túl felhasználni, amelyek bontatlanok és megfelelő körülmények között tárolták őket. Például az olaj esetében is 2 hónapos extra időtartam áll rendelkezésre a lejárat után. Érdemes tehát figyelmesen kezelni a tárolást és a felhasználást!