A kormány újabb hatalmas összegeket fordított plakátokra, ráadásul a Szuverenitásvédelmi Hivatal és a diákhitel népszerűsítésére is költöttek.

Nettó 24 milliárd forintot osztottak ki Rogán Antalék az állami kommunikációra 2024 utolsó három hónapjában.
Nyilvánosságra hozta a Nemzeti Kommunikációs Hivatal a 2024 utolsó három hónapjában kiosztott megbízásainak listáját, az Mfor pedig egy részletes összegzést készített a dokumentumról. A hivatal - amely a Rogán Antal által vezetett Miniszterelnöki Kabinetiroda alá tartozik - összesen bruttó 30,6, nettó 24,1 milliárd forint értékben adott megbízásokat, kivétel nélkül mindet Balásy Gyula cégeinek.
Ez a helyzet nem meglepő, hiszen a keretszerződések révén már korábban biztosították, hogy ezek a vállalatok végezzék el a szükséges feladatokat. Ahelyett, hogy minden egyes állami intézmény külön-külön pályázatot hirdetne és szerződne a reklám- és kommunikációs feladatok ellátására, a Nemzeti Kommunikációs Hivatal egy átfogó, többéves keretprogramot indított, amelyen keresztül az összes szükséges munka elvégezhető.
A teljes kiadások felét, nettó 12,2 milliárd forintot négy, kormányzati kommunikációval kapcsolatos szerződés teszi ki, amelyek vélhetően új plakátkampányokhoz kapcsolódnak. A Családbarát Magyarország program keretében zajló rendezvényszervezési és kommunikációs feladatokra 2,8 milliárd forintot fordítanak. A Visit Hungary Nonprofit Zrt. számára 2,2 milliárd forint értékben végeznek médiaügynökségi tevékenységeket, míg a Szuverenitásvédelmi Hivatal kommunikációs feladataiért 1,3 milliárd forintot különítettek el, így ez a projekt is bekerült az öt legnagyobb tétel közé.
Hivatalosan még nem biztos, hogy a teljes összeget el is költik: mindegyik esetben az összeg 70 százalékára vállaltak biztos lehívást, a maradék 30 az a mozgástér, amennyivel meg lehet növelni a keretet.
Ezekhez a költségekhez képest szinte eltörpül a 100 millió forint, amit a hazaváró diákhitel kampányára fordítanak. Mégis érdemes megemlíteni, hiszen pontosan egy évvel ezelőtt éppen a Diákhitel Központ kommunikációs kiadásai váltották ki az első komoly hullámokat. Magyar Péter, a cég akkori távozó vezetője azt állította, hogy a szerződések 3-6-szorosan túl voltak árazva. A Közbeszerzési Hatóság fél év elteltével azonban azt nyilatkozta, hogy a szerződések teljesen szabályosak voltak.