Lánczi Tamás éppen azon a napon döntött úgy, hogy visszavonja a bőrkabátja miatt indított keresetét, amelyet az ÁVO-val kapcsolatban nyújtott be.


Február 7-én a bíróságra megérkezett Lánczi Tamás nyilatkozata a magánvádejtésről, amely az ÁVO-s bőrkabát körüli feljelentésével kapcsolatos - értesültünk a Fővárosi Törvényszék sajtóosztályától.

Az időzítés rendkívül figyelemre méltó, hiszen éppen ezen a pénteken reggel számoltunk be arról - és cikkünket több más sajtóorgánum is átvette -, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője, a Magyar Sörgyártók Szövetsége, valamint a szövetség négy jelentős sörgyára titkolózik arról, milyen jogi alapokon és mennyi ideig részesült havi 500 ezer és 1 millió forint közötti juttatásban Lánczi a sörszövetségtől. Azóta sem érkezett válasz egyiküktől sem a kérdéseinkre.

Lánczi nemrégiben jogi lépéseket tett Keresztény Zoltán aktivista ellen, aki egy társával együtt egy autentikus ÁVO-s bőrkabátot ajánlott neki. Az aktivista ezt azzal indokolta, hogy az orosz mintára alakult Szuverenitásvédelmi Hivatal politikai indíttatásból éppen úgy üldözi a magyar állampolgárokat, ahogyan azt egykor a kommunista államvédelem tette. Lánczi magánvádjában hangsúlyozta, hogy az aktivista cselekedetei rágalmazásnak és becsületsértésnek minősülnek.

Az első tárgyalási nap múlt csütörtökön esedékes lett volna, ám mivel a magánvádlónak kötelezően meg kellett jelennie, Lánczi Tamásnak is részt kellett volna vennie a procedúrán. Valószínű, hogy ezt el akarta kerülni, hiszen ezzel kockáztatta volna, hogy az újságírók kérdéseire kell válaszolnia a söripari megbízásával kapcsolatban. A cikkek megjelenése után, valamint a magánvád visszavonását követően a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke inkább maga döntött arról, hogy hol osztja meg a sörszövetségtől kapott juttatásáról szóló információkat. Az immáron a Mathias Corvinus Collegium alá tartozó Inforádiónak adott nyilatkozatából viszont sok konkrétum nem derült ki.

Lánczi elmondása szerint "egyszerű kommunikációs tanácsadást" végzett a sörszövetségnél, de a részletek homályban maradtak: nem osztotta meg, mennyi ideig tartott a megbízása, és a díjazás mértékéről sem árult el információt. Kifejtette, hogy

a saját személyes bevételeim között ez egy elenyésző tétel.

Ez az "elenyésző tétel" a Lánczi vagyonnyilatkozata alapján havi 500 ezer és 1 millió forint közötti összeget takar, ami azt jelenti, hogy a bruttó átlagkereset szintjével megegyező vagy akár annál jelentősen magasabb rendszeres havi bevételről van szó.

Lánczi vagyonnyilatkozata alapján körülbelül 410 millió forintnyi megtakarítással rendelkezik, melyből a legjelentősebb tétel 157,8 millió forint állampapír formájában van. Jelenlegi pozíciójában, mint a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője, havi jövedelme 5 483 520 forintot tesz ki. Az utóbbi évek során az MTVA-nál, ahol az Online Igazgatóságot irányította, további javadalmazásokban részesült, többek között az Országgyűlés Hivatalától, illetve a Kommentár Alapítványtól, amelynek keretein belül havi egymillió forint feletti összeget kapott. Ezen kívül kisebb összegek érkeztek a Budapesti Corvinus Egyetemtől és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemtől is.

Lánczi az Inforádiónak adott interjúban egyébként karaktergyilkosságot emlegetett a söripari feladatkörét firtató cikkekkel kapcsolatban, mert szerinte "a külföldről, döntően az Egyesült Államokból finanszírozott médiamunkásoknak" elkezdett "forró lenni a lábuk alatt a talaj", ezért vették elő az ügyét.

Related posts