A magyar gyermekvédelem fokozatosan elveszíti kapacitását.

A miniszterelnök álláspontja alapján 2026-ig nem várható bérfejlesztés a szociális szektorban. Egy gyermekvédelmi szakember véleménye szerint a jelenlegi alacsony jövedelmek mellett gyakorlatilag lehetetlenné válik a munkaerő megtartása, mivel a felmondók helyére már érdeklődők sem akadnak.
Meleg Sándor, a Szociális Munkások Magyarországi Egyesületének elnöke kifejezte aggodalmát, hangsúlyozva, hogy a bérfejlesztésre sürgető szükség van, és nem várhatunk egészen 2026-ig, hanem sokkal korábban kellene lépéseket tenni. E szavakkal reagált Orbán Viktor miniszterelnök azon kijelentésére, miszerint a szociális szektorban a valódi béremelés legkorábban csak 2026-ban várható az Országgyűlésben.
Az érdekképviseleti vezető emlékeztetett rá, hogy a szociális ágazati összevont pótlék utolsó jelentősebb módosítása 2022. januárjában volt, de a béremelés nagy része valójában a minimálbér és bérminimum emelésének eredménye volt. Orbán Viktor mostani válasza pedig azt jelenti, hogy 4 évig nem tud vagy akar a kormányzat érdemben javítani csaknem 90 ezer ember bérhelyzetén.
"Az ősz beköszöntével számos kollégánknak lejárt a felmondási ideje, azonban..."
egyetlen egy ember sem sikerült pótolni. Már érdeklődő sincs, még csak be sem téved senki.
„Ennek következtében mi, akik itt maradtunk, egyre nagyobb terheket cipelünk, mindezt pedig ugyanazért az alacsony bérért. Szavakkal nehezen kifejezhető, mennyire kimerültünk. És tényleg rajtunk akarnak spórolni? Hát ezt nem hiszem el!” – fakadt ki egy fővárosi gyermekvédelmi intézmény munkatársa a Népszavának.
Egy vidéki gyermeknevelő véleménye szerint...
Sorra távoznak azok az elhivatott és kiváló szakemberek, akik már 20-30 éve elkötelezetten szolgálják a pályát, és akik életüket a szakszerű ellátásnak szentelték.
Gondolkodtak már rajta, hogy mit jelent a család nélkül felnövekedő gyerekeknek? Értsék már meg végre: hamarosan nem marad senki, aki dolgozna! "A miniszterelnöknek szégyellnie kellene magát!" - tette hozzá.