Amerikában leállították a TikTok működését, de Trump máris megígérte, hogy amint átvette a hatalmat, az első napon újra elérhetővé teszi a platformot.


Magyar idő szerint vasárnap hajnalban az Egyesült Államokban váratlanul leállt a TikTok, ami azt jelenti, hogy az amerikai felhasználók nem tudják elérni fiókjukat. Ráadásul a TikTok alkalmazás is eltűnt a Google és az Apple alkalmazásboltjaiból, így a letöltése is lehetetlenné vált.

Keleti parti idő szerint szombat este kilenc óra körül jelent meg a figyelmeztető üzenet a TikTok alkalmazásában, ami az amerikai felhasználókat tájékoztatta a leállásról:

"Sajnáljuk, hogy a TikTok használatát tiltó amerikai törvény január 19-én hatályba lép, és arra kényszerít bennünket, hogy a szolgáltatásainkat átmenetileg elérhetetlenné tegyük. Dolgozunk azon, hogy a lehető leghamarabb visszaállítsuk szolgáltatásunkat az Egyesült Államokban. Köszönjük támogatását, kérjük, maradjon velünk."

Fél órával később valóban megkezdődött az amerikai felhasználók blokkolása, de egy újabb üzenetben már arról tájékoztattak, hogy a leállás várhatóan csupán egy rövid, átmeneti jelenség, és a megoldás kulcsa Trump kezében rejlik.

Örömteli hír, hogy Trump elnök jelezte, hogy hivatalba lépése után együtt kíván működni velünk a TikTok visszaállítására vonatkozó megoldások kidolgozásában. Kérjük, tartsanak velünk!

- búcsúzott ideiglenesen a TikTok az amerikaiaktól.

Ezzel a TikTok jól érezhetően Trumpnak is játszik, a TikTok vezérigazgatója, Shou Zi Chew valószínűleg Trump hétfői beiktatására is elmegy.

Az amerikai Legfelső Bíróság pénteken megerősítette a tavaly áprilisban megszületett jogszabályt, amely megtiltja a TikTok használatát az Egyesült Államok területén, amennyiben a kínai anyavállalat, a ByteDance nem értékesíti a platformot vasárnapig. Az eladási folyamat azonban eddig nem valósult meg, és míg vannak amerikai érdeklődők - köztük Elon Musk neve is felmerült a pletykákban - az üzlethez a TikTokban résztulajdonos kínai állam beleegyezése is szükséges, amely jelenleg nem tűnik valószínűnek.

A TikTok nemrégiben pert indított az Egyesült Államok ellen a törvény alapján, amelyet a múlt héten elvesztett a Legfelsőbb Bíróság előtt. Az alkalmazásnak körülbelül 170 millió felhasználója van az Egyesült Államokban, és a cég álláspontja szerint a törvény komoly mértékben korlátozza a szólásszabadság jogát.

Úgy tűnik, hogy mostanában mindenki másra hárítja a felelősséget, hogy elkerülje a politikai következményeket, amikor a TikTok népszerűségének csökkenéséről van szó.

A három hónapos haladék érdekében fontos, hogy bizonyítékot szolgáltassanak arra, hogy érdemi tárgyalások zajlanak a TikTok eladásáról. Trump ezt egy végrehajtási rendelet segítségével kijátszhatja, és a főügyésznél is kérheti, hogy a törvény végrehajtását egyelőre ne indítsák el. Shou Zi Chew, a TikTok vezérigazgatója már az új elnök hivatalba lépése előtt kifejezte háláját Trumpnak az "elkötelezettségéért, hogy közösen keressük a megoldást".

Related posts