Merülj el a múltba, mintha 1456-ban sétálnál, és tapasztald meg a Nándorfehérvári Emléknapok lebilincselő hangulatát Szegeden! A történelem elevenedett meg, miközben a galéria és a videók által visszarepültünk az időben, felidézve a hősies eseményeket és


A hétvége során a történelem varázsa kel életre Szegeden. A Nándorfehérvári Emléknapok keretében a középkor szellemét és a harci jelenetek izgalmát idézték fel, ezzel megteremtve a diadal ünnepélyes hangulatát. Zászlóforgatók tánca, dobok lüktetése és a kézműves mesterségek sokszínűsége repítette vissza a látogatókat 1456 lenyűgöző világába.

- Gyere már, közelebb! Mindjárt kezdődik a csata! - sürgette egy kisfiú az édesanyját, miközben a Pavane zászlóforgatók utolsó, lenyűgöző mozdulataikkal forgatták a színes zászlókat a Mátyás téren. A dobszó hangja messze elhallatszott, de előbb még a Nándorfehérvári Emléknapok ünnepélyes nyitóceremóniája várt rájuk, ami még inkább fokozta a várakozást.

Nándorfehérvári Emléknapok Szegeden: Történelem, amely életre kel!

Szombaton Szegeden a történelem varázslatosan életre kelt. A Hunyadi-sorozat után a hétvégén testközelből tapasztalhattuk meg azt a különleges időszakot, amikor Európa a túlélésért harcolt. A jubileumi, XX. Nándorfehérvári Emléknapok ünnepi felvonulással indult a Mátyás téren, ahol ismét megidézték 1456 hősies győzelmét, felélesztve a múlt szellemét.

Dobpergés hallatszik, miközben a zászlóforgatók színpompás forgataga táncol a téren. A levegő tele van izgalommal, és a nézők szívében dobog a ritmus, ahogy a zászlók színei csillognak a napfényben. A mozdulatok precízek és elegánsak, minden egyes forgatás egy új történetet mesél el, amely a tradíció és a művészet találkozásából születik. Az esemény varázsa magával ragadja a közönséget, és mindenki egy pillanatra elfelejti a hétköznapok gondjait.

Szombat reggel már korán dobpergés hívogatott a Klauzál térre, ahol a Pavane dobosai és a Sárkánykönny zenészei zenés-zajos felvonulást indítottak a Mátyás tér felé. A Mátyás téren a zászlóforgatókat a Szent Longinus Középkori Hagyományőrzők követték. Ők Nagy Lajos király és az Anjou-kor világát elevenítették fel: korhű ruhák, páncélok és harci bemutatók repítették vissza a közönséget a középkorba. A csata alatt a nézők izgatottan figyelték a pajzsokra csattanó kardokat, majd következett a solymászbemutató, ahol a Madárlátta Tanya szakemberei ragadozó madarakat mutattak be, mesélve arról, hogyan segítették a vadászatot és hadakozást ezek a kecses, ám félelmetes állatok a középkorban.

Related posts