Tömegesen áramlik a tőke a Szuverenitásvédelmi Hivatalhoz: megdöbbentő adatok!
Fecső Judit úgy véli, hogy Szolnoki Szabolcs új kapcsolata komoly kihívásokkal néz szembe.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal 2025-ös költségvetése már januárban elérhetővé vált a hivatal weboldalán, azonban most, a legutóbbi események tükrében nyer igazán értelmet a tavalyi év beszámolóival való összehasonlítás – olvasható az mfor.hu cikkében. A szakértők megjegyzik, hogy a költségvetési adatok arra utalnak, hogy az átláthatósági törvény tervezetén a hivatal már az év elején dolgozott, hiszen jelentős költségnövekedésre számítottak, és a munkatársi létszámot is emelték.
Az információk alapján
A rendelkezésre álló dokumentumok alapján a Szuverenitásvédelmi Hivatal költségvetési kiadásai jelentős növekedést mutatnak: míg 2024-ben 2,5 milliárd forintot költöttek, ez az összeg 2025-re 6,2 milliárdra emelkedett. Ezen kívül a központi irányító szerv támogatása is bővült, hiszen a tavalyi 5,1 milliárd forintról 6,24 milliárdra nőtt.
A lap információi szerint a béren kívüli juttatásokra tavaly a Szuverenitásvédelmi Hivatal 64,6 millió forintot fordított, míg az idei évben ez az összeg 54 millió forintra csökkent. A ruházati költségtérítést jelentősen, 101,5 millióról 42,2 millióra mérsékelték, az informatikai szolgáltatások esetében pedig a kiadások 314 millióról 200 millióra fogtak vissza. A kommunikációs szolgáltatásokra tavaly 315 millió forintot költöttek, míg az idei évre 236 millió forintot terveznek.
"Magyarország szuverenitását súlyosan sértő visszaélések kerültek nyilvánosságra az elmúlt években" - így kezdődik az a múlt kedden, nem sokkal éjfél előtt benyújtott törvényjavaslat, amely hazánkban eddig példátlan módon nehezítené meg a külföldi támogatásokat elfogadó civil szervezetek munkáját. A benyújtó, Halász János fideszes képviselő szerint "az elmúlt évtizedekben fokozatosan kiépült egy szabályozatlan politikai szürkezóna, amelyben legtöbbször idegen érdekből és külföldi finanszírozásból fenntartott aktivista hálózatok működnek". A honatya úgy látja, "ez a tevékenység súlyosan veszélyezteti a nemzeti szuverenitást, amellyel szemben az állam köteles fellépni."