Nagy Márton felfedte, miért tapasztalható folyamatos javulás a magyar emberek életkörülményeiben.


Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter az InfoRádiónak adott interjújában hangsúlyozta, hogy 2025 kulcsfontosságú év lehet a magyar gazdaság számára, különösen a lakossági szegmensben. A miniszter rámutatott, hogy a reálbérek 10%-os emelkedése, a fogyasztás növekedése és a turizmus fellendülése mind arra utal, hogy a gazdaság stabilizálódik. Emellett kiemelte, hogy a lakossági állampapírok kamatfizetései "pénzesőt" eredményezhetnek, ami újabb aktivitást generálhat a piacon. Nagy Márton szerint az inflációval való hatékonyabb küzdelem érdekében a célzott eszközök alkalmazása előnyösebb, mint az áfacsökkentés. A miniszter optimistán nyilatkozott arról, hogy békeidőkben Magyarország gazdasági aranykora küszöbén állhat.

2025 fordulópont lehet a magyar gazdaság számára, különösen a lakossági szegmensben - mondta Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol több aktuális gazdasági kérdésről nyilatkozott.

"A bizalom erősödik, és a családok körülményei 2025-re még kedvezőbbé válhatnak. Ezt számos mutató is alátámasztja" - hangsúlyozta.

A lakosság gazdasági helyzetének kedvező alakulását tükröző legfontosabb mutatószámok, melyeket a tárcavezető hangsúlyosan emelt ki:

Nagy Márton megállapításai szerint a magyar gazdaságban egyértelműen megfigyelhető, hogy "az emberek rendelkeznek pénzzel, gazdagodnak, és hajlandóak is költeni".

Az inflációval kapcsolatos harc kapcsán a miniszter világosan kifejtette véleményét, miszerint az áfacsökkentést nem tekinti hatékony megoldásnak.

Ha az áfa mértékét csökkentjük, felmerül a kérdés, hogy a resulting előny végső soron kinek a zsebében landol. Vajon a fogyasztók profitálnak belőle, mivel a vásárlási árak csökkennek? Esetleg a kereskedők, akik esetleg nem emelik meg az árakat, így megtartva a különbözetet? Vagy a termelők részesednek az előnyből?

- így hangzott a kérdés.

A kormány alternatív megoldásokkal él, például árfigyelő rendszerek bevezetésével és szorosabb együttműködéssel a kereskedőkkel, hogy megfékezze az élelmiszerárak emelkedését.

A kis- és középvállalkozások (kkv-k) támogatásáról elmondta, hogy a Demján Sándor Program keretében több mint kétszeres túljelentkezés mutatkozott a rendelkezésre álló forrásokra. "1885 vállalkozó adott be beruházási tervet, összesen 137 milliárd forintot kérve, miközben a programban 50 milliárd forint van." Kiemelte, hogy a kkv-k számára a hatékonyságnövelés kulcsfontosságú a versenyképesség fenntartásához, különösen az exportorientált iparágakban.

A Rákosrendező területén tervezett ingatlanfejlesztés kapcsán a miniszter kiemelte, hogy ez a projekt körülbelül 5000 milliárd forintos nagyságrendű beruházást jelent, amely komoly gazdasági előnyöket hozhat a főváros számára.

Kiemelte, hogy a főváros elővásárlási jogával technikai okokból nem tud élni, azonban véleménye szerint a fejlesztés hosszú távon jelentős bevételeket generálhat a főváros számára.

A nemzetközi helyzetet értékelve Nagy Márton hangsúlyozta, hogy az Európai Unió válaszai meglehetősen késlekednek, különösen az elektromos autózás terén, ami aggasztó. Ennek ellenére bizakodóan beszélt a globális gazdasági trendekről, megjegyezve, hogy a béke helyreállásával számos lehetőség nyílhat meg a fejlődés és a fenntarthatóság irányába.

A magyar gazdaság újabb fénykor küszöbén állhat.

Ahogy ő fogalmazott, "ha elérjük a békét, az nem csupán a globális színtéren, hanem Magyarországon is egy igazi aranykort teremthet. Így végre a szomszédos országokban nem dúlnak háborúk, és ez lehetővé teszi, hogy a lakosság és a vállalatok bizalma jelentős mértékben növekedjen."

A címlapkép forrása: Portfolio.

Ez a dokumentum nem tekinthető pénzügyi tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Kérjük, vegye figyelembe a következő jogi információkat.

Related posts