A nyíregyházi gyermeksebészet fekvőbeteg osztályán jelenleg személyzethiány miatt felfüggesztették az ellátást.

A 14 évnél fiatalabb pácienseket Debrecenbe kell szállítani, amely körülbelül 50 kilométerre található.
A szükséges személyi feltételek átmeneti hiánya miatt január eleje óta szünetel a 14 év alattiak gyermeksebészeti fekvőbeteg szakellátása a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház nyíregyházi telephelyén. A szülőknek Debrecenbe kell vinniük a komolyabb orvosi segítséget igénylő gyerekeket - írja a Telex.
A tájékoztató levélben az intézmény megerősítette, hogy a gyermeksebészeti ellátások továbbra is igénybe vehetők a szakrendelő keretein belül, az egynapos sebészeti beavatkozások részeként. A szükséges ágyakat és technikai berendezéseket a Gyermekgyógyászati Osztály biztosítja. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a 14 év alatti gyermekek sürgősségi ellátása, valamint a magas szakmai színvonalat megkövetelő esetek kezelése a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának gyermeksebészeti részlegén zajlik.
A két város közötti távolság körülbelül 50 kilométer, ami autóval nagyjából 40-50 percet jelent az utazás során.
A kórház azt is megjegyezte, hogy a két intézmény együttműködése szoros és kollegiális, "elmondható tehát, hogy egy gyermek sem marad ellátatlanul, minden gyermek megkapja az állapotának megfelelő ellátást".
A Nyíregyházi Jósa András Tagkórház honlapja szerint a gyereksebészeti szakrendelés keretein belül a gyereksebészek végzik el a betegek kivizsgálását. Ők határozzák meg, hogy a szükséges tervezett kezeléseket Nyíregyházán vagy Debrecenben valósítják meg. Amennyiben sürgős, akut sebészeti beavatkozásra van szükség, a 14 év alatti gyermekeket a megye valamennyi kórházából Debrecenbe irányítják. A 14 évesnél idősebb fiatalok esetében elsődlegesen a kórház felnőtt sebészeti osztálya foglalkozik a kezeléssel. A sebész szakorvosok a gyermekorvossal együttműködve döntenek arról, hogy az operációt helyben végzik el, vagy a fiatal beteget Nyíregyházára, vagy Debrecenbe utalják.
A tájékoztatóban említést nyer, hogy a gyereksebészeti ellátás országos központokba való integrálása - hasonlóan a gyermekonkológiai ellátáshoz - egy hosszú távú szakmai célkitűzés.