Orbán véleménye szerint a magyar alkotmányból még hiányzik egy fontos megfogalmazás, amely hangsúlyozza, hogy az emberi lények két nemre oszthatók: férfira és nőre.


Orbán Viktor ezen a péntek reggelen ismét ellátogatott a Kossuth rádió stúdiójába, ahol egy félórás interjú keretein belül osztotta meg gondolatait. Az interjú kezdetén a csütörtöki bombariadók eseményei kerültek a középpontba, amelyek komoly aggodalmakat vetettek fel a közvéleményben.

Orbán belekezdett a mondandójába, majd így folytatta: "Lehetséges, hogy ez a bűncselekmény nem Magyarország területén zajlott, hanem egy nemzetközi központban történik." Ugyanakkor megjegyezte, hogy "ez a hely jelenleg elérhetetlen számunkra".

Majd közölte, hogy csütörtökön egész nap "forródróton volt" Pintér Sándorral, akinek azt a "felhatalmazást" adta, hogy "kő kövön ne maradjon". Szerinte mára már "az élet visszatért a normális kerékvágásba", viszont "arra föl kell készülnünk azért, hogy egy bolond százat csinál", és "lesznek olyan esetek, amikor egy-egy jópofa diák vagy egy-egy mérges szülő vagy a jóisten tudja kicsoda, kedvet kap az ilyesmihez".

A beszélgetés során ügyesen összekapcsolta a témát azzal, hogy megemlítette: "Nyugat-Európában folyamatosan előfordulnak terrorcselekmények, nem feltétlenül naponta, de hetente biztosan." Hozzátette, hogy "ha a migránsokat beengedtük volna, akkor itt nem csupán terrorfenyegetések, hanem konkrét terrorcselekmények is előfordulnának." Véleménye szerint "a migráció a halálos terrorfenyegetés kockázatát hozza magával Magyarországra."

A csütörtöki tömeges bombariadókkal kapcsolatosan feltett kérdésre Orbán kifejtette, hogy a biztonsági szerveknek elsősorban a figyelési és észlelési képességeiket kell megerősíteniük. Hangsúlyozta, hogy fontos, hogy amint egy incidens bekövetkezik, az információk a lehető leggyorsabban eljussanak a kormányzati irányító központba.

Ezután áttértek Donald Trumpra, és Orbán gyorsan közölte, hogy "ha még a Trump elnök úr győzelme után kinyitott pezsgőkből maradt még valami, azt gyorsan igyuk meg, koccintsunk", majd elmondta, hogy "ilyenkor idéződik fel az, amit Amerikában mondanak Magyarországról, hogy a magyarok már voltak Trump előtt". Szerinte Trump intézkedései ugyanis azok, "amit mi már megcsináltunk".

Orbán Viktor úgy véli, hogy immár bátran kijelenthetjük: Magyarország nem csupán izolált, hanem éppen ellenkezőleg, a középpontban állunk. Ahogy a brüsszeli retorika fogalmaz, mi képviseljük a főáramot.

- jelentette ki a miniszterelnök, majd további párhuzamokat vont, hangsúlyozva, hogy "mi képviseljük a történelem új főútját, de még mindig lázadnunk kell, hiszen a brüsszeli hatóságok ránk akarják kényszeríteni, amit az amerikai elnök is ellenállásra buzdít".

Majd rátért arra, hogy "a guruló dollárok most már nem tudnak jönni Washingtonból, már csak Brüsszelből jönnek", illetve hogy "a Soros birodalom kétfejű sárkány, az egyik fejét levágták, most a brüsszelit kell". Itt újabb hasonlatokat dobált elénk, miszerint "most szendvicsbe fogtuk őket vagy harapófogóba, biztos így mondanák a szakemberek", illetve hogy "az amerikai és a közép-európai satupofák közé került Brüsszel". Szerinte a szlovákok "pontosan azt csinálják, amit mi, a lengyeleket elvesztettük, de mindjárt vissza fognak térni, és mindjárt jön az osztrák kormány"

Orbán ezek után elhadarta, hogy az a baj a "brüsszeli blablával", hogy az "nyelvileg is sikamlós", mert "mindenfélét mondanak", például olyanokat, hogy "jogállamiság", amit nem értenek meg szerinte ez emberek.

Ezen a ponton sikerült a miniszterelnököt az orosz-ukrán háború aktuális helyzetére terelni, különös figyelmet fordítva az energetikai vonatkozásokra. Orbán Viktor kifejtette, hogy "a legfontosabb dolog, hogy bár az ukránok próbálnak minket megzavarni, hogy udvariasan fogalmazzak, mi mégis képesek vagyunk megvédeni magunkat, amennyiben egységesen fellépünk a szerb partnereinkkel." Emlékeztetett arra, hogy "a 2010-es évek elején óriási viták folytak arról, miért is lenne szükség a szlovák-magyar gázvezeték kiépítésére, hiszen akkor azt mondták, hogy nem indokolt", most pedig hasonló a helyzet a Budapest-Belgrád vasútvonal kapcsán. Megjegyezte, hogy "el fog jönni az a pillanat, amikor ez a vonal stratégiai szempontból létfontosságúvá válik számunkra." Véleménye szerint, ha az ukránok megfelelően viselkednének, "akkor a benzinkutakon sem tapasztalnánk a mostani helyzetet", ám "most úgy tűnik, hogy beletüsszentenek a dolgokba, és ezzel nehéz helyzetbe hozzák a magyarokat." Hangsúlyozta, hogy "csupán annyira lenne szükség, hogy a brüsszeli döntéshozók felvegyék a telefont, és azt mondják: kedves ukrán elvtársak, ez eddig szórakoztató volt, de ez így már nem mehet tovább."

A riporter érdeklődésére, miszerint "ha ezt a számot arányosítjuk, milyen gazdasági hátrányokkal járhat a szankciók esetleges folytatása Magyarország számára", Orbán így felelt: "A szankciók tartós fennmaradása esetén, noha Magyarország képes lenne ezt kezelni, de ha mi nem lépünk közbe, akkor ennek a következményeit elkerülhetetlenül meg kell fizetni." Ezt követően gyorsan kifejtette, hogy "milyen feladatokat kell ellátnia a mindenkori magyar kormánynak":

Az a feladata, hogy siránkozzon, vagy éppen a külföldiekre mutogasson, vagy pedig azt állítsa, hogy a nehézségek ellenére, így és így fogunk boldogulni?

Feltehetően az utóbbi, mert Orbán ezután azzal folytatta, hogy "2025 fantasztikus év lesz, olyan évet fogunk produkálni, amilyen régen nem volt, szankciók ide, szankciók oda". Mert ő megnézte az év végi számokat, és látta a családok pénzügyi helyzetét

Ezen a ponton ismét felemlegette azt, amit a napokban jó hírként tálalt, miszerint kifizetik az állampapírokért járó kamatokat, vagyis a magyarok megkapják a saját pénzüket. Orbán szerint ebből azt látni, hogy "izmos középosztályunk van", mert "százezer számban mérhető azon családok száma, akik 5 és 10 millió, 10 és 20 millió közötti megtakarításaik vannak".

Sőt, megnézte "a decemberi külföldi utazásokat is", és azt látta, hogy "544 ezren elmentek hazai szálláshelyekre", a reptéri forgalmi adatok alapján pedig azt látta, hogy "212 ezer magyar elrepült külföldre".

"Elmentek telelni. Elment 212 ezer ember, abból négyet levonhatunk, mert én is benne voltam a családommal" - mondta Orbán, aki ezekből az adatokból arra jutott, hogy "hagyjuk abba ezt a szerencsétlenkedést, hogy Magyarország a legszegényebb".

Related posts