Republikon: A magyar lakosság enyhe többsége mellett áll az Ukrajna Európai Unióhoz való csatlakozása mellett.

Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke, Alexander De Croo belga miniszterelnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke (b-j) egy közös sajtóértekezlet keretében találkoztak Kijevben 2024. február 24-én. Ezen a napon az ukrán-orosz konfliktus kirobbanásának második évfordulóját ünnepelték, hangsúlyozva az együttműködés fontosságát és a nemzetközi közösség szolidaritását Ukrajna iránt.
A teljes népesség 47 százaléka támogatja, 46 százaléka ellenzi Ukrajna uniós csatlakozását. Ha kivesszük a képletből 7 százalék bizonytalan válaszadót, akkor 51-49 százalék az állás Ukrajna tagságát támogatók aránya - írja a 24.hu-hoz eljuttatott elemzésében a Republikon Intézet, ami az egyre erősödő ukrán-ellenes kormánypropaganda ismeretében figyelemre méltó eredmény. A csatlakozást támogatók többsége hosszabb 7-10 éves időtávlatban, a többi jelentkezőre vonatkozó feltételekkel és ütemezéssel mondana igent Ukrajna EU-s csatlakozására (az összes megkérdezett 32 százaléka), de a válaszadók 15 százaléka az agresszió miatt könnyített feltételekkel és gyorsított eljárással is támogatná Ukrajna integrációját.
A kormányzati kommunikáció hatása különösen a Fidesz szavazói körében mutatkozik meg, hiszen 82 százalékuk ellene van az ukránok csatlakozásának, míg csupán 17 százalékuk támogatja ezt a lépést. Ezzel szemben a Mi Hazánk párt esetében 73 százalék az ellenzők és 27 százalék a támogatók aránya.
A Tisza-szimpatizánsai a leginkább ukrán-barátabbak: 21 százalék mondana nemet Ukrajna csatlakozására és 79 százalék igent, a többi ellenzéki pártnál 29-71 az arány. A bizonytalanok megosztottak ebben a kérdésben, enyhe többség inkább a nemre hajlik (55-45 százalék) a Republikon közvélemény-kutatása szerint.