Itt van az okostévék legújabb generációja! | 24.hu


A Samsung a 2025-ös CES kiállításon debütált legújabb okostelevízióival, amelyekben a mesterséges intelligencia eddigi legnagyobb szerepet kapta. Az innovatív megoldások révén a készülékek nem csupán a szórakoztatás terén nyújtanak új élményeket, hanem a felhasználói interakciót is forradalmasítják.

Január 7-én kezdődik a 2025-ös CES, a világ legnagyobb kütyüexpója, ám a Samsung már a hivatalos program kezdete előtt, helyi idő szerint január 5-én este megtartotta az immár hagyományosnak mondható The First Look bemutatóját, ahol idén is a dél-koreai vállalat képernyői kapták a főszerepet.

Nem meglepő, hogy a figyelem középpontjában ismét a mesterséges intelligencia áll. Tavaly debütált a Galaxy AI az okostelefonok világában, és idén megérkezik a Vision AI, amelyet kifejezetten okostévékre terveztek. SW Yong, a cég vizuális kijelző üzletágának vezetője szerint ez a fejlesztés forradalmasítja a Samsung televízióit. Ezek az új készülékek nem csupán passzív tartalomfogyasztásra alkalmasak, hanem a felhasználók igényeihez alkalmazkodva interaktív, intelligens társakká lépnek elő, lehetővé téve a személyre szabott élményeket.

A technológia elérhető lesz a gyártó 2025-ben debütáló Neo QLED, OLED, QLED és The Frame modelljen, és a megszokott képjavító megoldások (AI Upscaling, Auto HDR Remastering, Adaptive Sound Pro) mellett olyan funkciókról hullott le a lepel, mint például a Click to Search, ami a Galaxy-telefonokon is elérhető Bekarikázással keresés tévés megfelelője. Ezt a funkciót használva a tévé felismeri a képernyőn megjelenő színészt, a helyszínt, ahol az éppen megtekintett filmet vagy sorozatot forgatták, vagy akár a ruhákat, amiket a szereplők hordanak. Mindez egyetlen érintéssel aktiválható a napelemes SolarCell távirányítók vadonatúj AI gombjának lenyomásával.

A mesterséges intelligencia nem csupán a kijelzőn feltűnő tartalom azonosítására képes, hanem annak "megteremtésére" is, amit már számos alkalommal láthattunk, többek között a Samsung okostelefonok világában.

Az új televíziókon megjelenik például a Generatív háttérkép lehetőség, ami képes a felhasználó ízléséhez, vagy akár egy adott eseményhez (születésnap, lakásavató, szilveszteri buli stb.) passzoló képet készíteni, így a kijelző nemcsak egy hatalmas fekete téglap lesz a szobában, hanem egy olyan "vászon", ami mindig az éppen aktuális hangulathoz vagy az alkalomhoz illő képet jelenít meg.

Egy érdekes alternatíva a Live Translate, amely valóban képes azonnali fordításra és feliratozásra a nézett idegen nyelvű tartalmak esetében. Jelenleg azonban a támogatott nyelvek köre még meglehetősen korlátozott, és sajnos a magyar nyelv még nem szerepel a listán.

Az új fejlesztések között kiemelkedő szerepet kap a SmartThings ökoszisztéma, amely az okosotthon eszközeinek irányítását teszi lehetővé. Ez a rendszer nem csupán figyelmeztetéseket küld, hanem akár élő videóképet is megjelenít a tévé képernyőjén, ha váratlan esemény történik a megfigyelt környezetben. Például, ha az okoskamera mozgást érzékel, azonnal értesít minket, így mindig naprakészen követhetjük otthonunk biztonságát.

A mesterséges intelligenciához nem kapcsolódó, de sokak számára hasznos újdonság lehet, hogy a tévék immár kezelhetők lesznek a Galaxy Watch okosórákról - ami főleg akkor jöhet majd jól, ha éppen nem találjuk a fentebb már említett távirányítót.

Related posts