Schadl György a vádiratban említett siófoki exkluzív nyaralójában tölti házi őrizetét.


Schadl György Balatonon fekvő ingatlanával kapcsolatban a vád azt állítja, hogy a kormányhivatal munkatársának megvesztegetésével illegálisan túlépítették a jogszabályokat. Ennek következtében mind az ügyintéző, mind a kivitelező jogerős felfüggesztett börtönbüntetést kapott.

A Fővárosi Törvényszék jóváhagyása után Schadl György tavaly február óta a vádiratban említett siófoki luxusnyaralójában tölti bűnügyi felügyeletét – értesült a 24.hu. Az ingatlan a Balaton partján külön vádpontot jelent az ügyben, mivel az ügyészség állítása szerint az eredetileg 90 millió forintért megszerzett nyaralót Schadlék a kormányhivatali ügyintéző megvesztegetésével jogtalanul túlépítették. Ennek következtében a ház értéke ma már több száz millió forintra rúg.

A kivitelező és a kormányhivatal munkatársa elismerték a terhelő vádakat: előbbit hivatali vesztegetéssel, míg utóbbit annak elfogadásával vádolták. Mindkettőjüket felfüggesztett börtönbüntetéssel és pénzbírsággal sújtották a jogerős ítélet keretében, míg Schadl határozottan tagadta a vádakat. A siófoki ingatlannal kapcsolatos tárgyaláson a HVG képviselői is jelen voltak, a részletekről pedig itt tájékozódhatnak:

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke, akit korrupciós bűncselekményekkel vádolnak, a 24.hu újságíróinak látogatása során meglehetősen elutasítóan reagált. A siófoki nyaralójában történt találkozón Schadl dühösen kiabálta: "Sicc innen!", majd további kérdésekre már nem hajlandó válaszolni. Így aztán nem derült ki, hogy vajon szükséges-e lebontania az illegálisan megnagyobbított ingatlant.

A kertben parkolt az a fehér Mercedes is, amelyről Schadl korábban a bíróság előtt azt állította, hogy nem tudja hol van, a portál munkatársai azonban azonosították a tárgyalás előtt nem sokkal műszaki vizsgára küldött járművet.

Schadl György februárig a XI. kerületi villájában töltötte házi őrizetét, ahonnan rendszeresen kérte a kimenőket. Amikor azonban a hatóságok számon kérték ezt a gyakorlatot, inkább lemondott az engedmények iránti kérésekről. Nemrégiben kiderült, hogy bár a volt elnök nem végezhet végrehajtói tevékenységet, irodáján keresztül még mindig jelentős, százmilliós bevételekre tesz szert. A végrehajtói kart érintő korrupciós ügy kapcsán a két korábbi igazságügyi minisztert, Varga Juditot és Trócsányi Lászlót is tanúként kívánják meghallgatni.

Related posts