Ez a 10 filléres akár százezret is érhet! Ki tudja, lehet, hogy neked is ott lapul a zsebedben!

Bár már régen kivonták a forgalomból, ez a pénzérme mégis megőrzi az értékét.
A lakosság körében még mindig rengeteg forgalomból kivont fillér található, amelyek száma milliós nagyságrendű. Miután a forgalomból kivonták őket, évekig lehetőség volt arra, hogy a Magyar Nemzeti Banknál beváltsák őket, de azóta már csupán eszmei értékük maradt. Érdekes módon azonban létezik olyan 10 filléres érme, amelyért a tulajdonosa akár százezer forintot is zsebre rakhat.
A legfrissebb becslések alapján a magyar háztartásokban még mindig rengeteg kivont fillér található, szám szerint több millió példány. Míg a legtöbb tucatérmék manapság nem sokat ér, vannak olyan különleges gyűjtői darabok, amelyekért igencsak jelentős összegeket is kaphatunk – számol be erről a Promotions.
Az 1950-es Magyar Népköztársaság köriratos alumínium 10 filléres azonban kivételt képez. Az 1946-ban a forint bevezetésének évétől számított 4 évben alumínium-bronz ötvözetből készültek a 10 filléresek. Ezt végül 1950-ben változtatták meg és a későbbiekben már alumíniumból verték őket. A Magyar Állami Váltópénz körirat sem maradt meg, helyette Magyar Népköztársaság körirat került az érmékre.
A 10 filléres alumínium érmék többsége jelentős elhasználódáson ment keresztül, csupán néhány hibátlan példány maradt meg. Ezek az úgynevezett "verdefényes" állapotú érmek akár 100 ezer forintot is érhetnek a gyűjtők körében. Az ilyen darabok definíció szerint sosem kerültek forgalomba, így teljesen érintetlenek: nincs rajtuk nyom a karcolásoktól, peremhibáktól, kopástól vagy szennyeződésektől.
Nemrégiben beszámoltunk arról, hogy egy különleges 50 forintos érme igazán sokat érhet. A 1993-as kiadású 50 forintosból mindössze néhány százezer darab készült, ami igencsak ritkává teszi. A dizájnja nem annyira részletes, mint más kiadásoké: a hátoldalán egy fatörzs és egy kerecsensólyom látható. E ritkaság mellett az érme értékét jelentősen befolyásolja az állapota is. Az érmék esetében a kopás mértéke kulcsszerepet játszik: minél kevesebb használati nyomot mutat egy példány, annál nagyobb az értéke. Jelenleg egy szebb állapotú érme akár 30-40 ezer forintot is érhet.