Polt Péter távozik a Fidesz golyófogójaként betöltött szerepéből, de nemsokára egy új, jelentős pozíciót foglal el.

Polt Péter, aki 2000 óta tölti be a legfőbb ügyész pozícióját, nem folytatja tovább ezen a területen, mivel új kihívás vár rá. Kövér László szerdai nyilatkozata szerint Polt alkotmánybíróvá lép elő, és valószínűleg ő lesz az Alkotmánybíróság kilencedik elnöke.
Az elmúlt napokban először Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke dobta be, hogy Orbán Viktor miniszterelnök "rövidesen kirúgja" Polt Pétert, majd Kocsis Máté Fidesz-frakcióvezető a távozást nem cáfolva azt írta: "Polt Péter fontos közjogi pozíciót tölt be, és a jövőben is azt fog, nem bukott." Hasonló szellemben született a Legfőbb Ügyészség közleménye is: "a kormányzat nem távolíthatja el a legfőbb ügyészt a posztjáról" - írták.
Polt Péternek fontos szerepe volt abban, hogy az 1998-2002 közötti Fidesz vezette kormányzat ügyei nem juthattak el vádemelésig a szocialisták választási győzelme után sem. Nem beszélve a 2010 utáni időszakról, amikor a trafikmutyitól az Elios-ügy kezeléséig számos esetben lehet neki hálás volt pártja. A szinte kizárólagos hatalmú legfőbb ügyészség dönt ugyanis arról, milyen korrupciógyanús esetek kerülhetnek bíróság elé. A kényesebb feladatai teljesítését megkönnyítette, hogy eleinte ugyan még híve volt annak, hogy Magyarország csatlakozzon a 2017-ben felálló Európai Ügyészséghez, később annak szakmai színvonalára, valamint a nemzeti szuverenitásunkra hivatkozással erre nemet mondott.
A szeptemberben hetvenedik születésnapját ünneplő Polt Péter már jócskán tekintélyes büntetőjogászként lépett be a politikai életbe 1993-ban, amikor is a Fidesz tagja lett, miután feloldották a 35 éves korhatárt. Az 1994-es választások során az országos lista 17. helye nem garantálta számára a parlamenti mandátumot, noha sokan előzetesen biztos befutónak tartották. A 16. helyen végző Tirts Tamás, aki jelenleg a Közszolgálati Közalapítvány Kuratóriumának tagja, éppen befért a listára. Polt a XVI. kerületben egyéni választókerületben is ringbe szállt, de csak a hatodik helyen zárta a versenyt, 6,88 százalékos támogatottsággal.
A Fideszhez 1995-ig fűzte tagi kötődése, amikor is a parlament Gönczöl Katalin helyettesévé választotta az addig ügyvédként dolgozó Poltot. Kinevezése politikai alku eredménye volt, és a baloldali-liberális kormánypártok részéről nem érkezett kritika a személyét illetően.
Éppen ezekre az években szerzett tapasztalataira, valamint az állampolgári jogok országgyűlési biztosának hivatalában eltöltött öt zökkenőmentes évére hivatkozott, amikor 2000-ben felmerült, hogy a hirtelen és indoklás nélkül távozó Györgyi Kálmánt ő válthatná a legfőbb ügyészi pozícióban. Az akkor már ellenzékbe került MSZP és SZDSZ politikai képviselői azonban egyértelmű pártpolitikai elfogultságát emelték ki. Továbbá, egy másik kifogás is felmerült vele szemben: a vezetői tapasztalatának hiánya.