Vasárnap háborús híreink között szerepel, hogy telefonon folytattak eszmecserét Trump és Putyin, miközben az észak-koreai katonák ismét visszatértek a harci vonalakra.

Oroszország ENSZ-nagykövete bejelentette, hogy jelenleg nincsenek új információk a nukleáris leszerelés témájában Washingtonnal folytatott tárgyalásokkal kapcsolatban.
Oroszország eddig nem észlelt kedvező fejleményeket az új amerikai kormánytól a nukleáris leszerelés ügyében – nyilatkozta Oroszország állandó ENSZ-képviselője egy vasárnap megjelent interjú során Genfben.
Készen állunk arra, hogy zökkenőmentesen együttműködjünk bármelyik amerikai kormányzati szervvel.
„Tedd a szöveged egyedivé!” – kérte Gennagyij Gatilov.
Készek lennénk erre a leszerelési konferencia keretében. De egyelőre nem látunk semmilyen pozitív előrelépést ebben a tekintetben Genfben
- fűzte hozzá.
Természetesen alaposan nyomon követjük az új amerikai kormányzat képviselőinek megnyilvánulásait és kezdeményezéseit.
„Kérlek, formáld meg a szövegedet úgy, hogy az igazán különleges legyen!” – kérte Gatilov.
Arra számítunk, hogy az amerikaiak a szavakról a tettekre váltanak, különösen, mivel január 20. óta sokat mondtak
„- jegyezte meg, utalva Donald Trump hivatalba lépésének napjára.”
Gatilov kifejtette, hogy a nukleáris fegyverzet ellenőrzésével, valamint a szélesebb értelemben vett biztonsági témákkal kapcsolatos egyeztetések Washingtonnal jelenleg szünetelnek.
Az Új Stratégiai Fegyverzetcsökkentési Szerződés, vagy New START, amely korlátozza az Egyesült Államok és Oroszország által telepíthető stratégiai nukleáris robbanófejek számát, valamint az ezek célba juttatására szolgáló szárazföldi és tengeralattjáró-alapú rakéták és bombázók telepítését, 2026. február 5-én jár le.
Ez a megállapodás képezi a világ két vezető atomhatalma közötti nukleáris fegyverzetellenőrzés utolsó megmaradt alapját.