Trump meglepetten tapasztalta, hogy a libériai elnök milyen jól beszél angolul, pedig ez az ország hivatalos nyelve.

Donald Trump amerikai elnök szerdán a Fehér Ház falai között fogadta Gabon, Bissau-Guinea, Libéria, Mauritánia és Szenegál vezetőit. A találkozó középpontjában a gazdasági témák álltak, de a résztvevőknek sikerült egy szórakoztató pillanatot is belevinniük a diskurzusba.
A Guardian jelentése szerint az afrikai országok vezetői a saját nyelvükön fejezték ki elismerésüket Trump iránt. Ezt követően a libériai elnök, Joseph Boakai átvette a szót, és angolul így fogalmazott: "Libéria régóta barátja az Egyesült Államoknak, és mi hiszünk az Ön politikájában, amely Amerika nagyságát kívánja visszaállítani." Elnöki beszédében hangsúlyozta, hogy sürgeti az amerikai befektetéseket hazájában, és kifejezte háláját a lehetőségért: "Csak szeretnénk nagyon megköszönni ezt a lehetőséget."
Trump, akit láthatóan lenyűgözött a megszólalás, rákérdezett, honnan tud ilyen jól angolul Boakai. "Olyan szép angol, olyan gyönyörű..." - mondta Trump. "Hol tanult meg ilyen szépen beszélni? Hol tanult?" "Libériában?" - kérdezte Trump. "Igen, uram" - felelte Boakai. "Ez nagyon érdekes, ez gyönyörű angol" - mondta Trump. "Vannak emberek ennél az asztalnál, akik közel sem beszélnek ilyen jól."
Libériát 1822-ben alapították szabad fekete amerikaiak számára, fehér amerikaiak kezdeményezésére, akik a rabszolgaság eltörlése után problémának tartották az afroamerikaiak jövőjét az Egyesült Államokban. Bár Libéria hivatalos nyelve az angol, az országban számos őshonos nyelvet is beszélnek.
Trump a vezetőknek kifejtette, hogy az Egyesült Államok a segélyezés helyett a kereskedelem révén szeretné fellendíteni Afrikát, és véleménye szerint Afrika számára az USA sokkal ígéretesebb partner, mint Kína. "Áttérünk a segélyezésről a kereskedelemre" – hangsúlyozta a találkozó kezdetén. "Afrikában óriási gazdasági lehetőségek rejlenek, amelyek párját ritkítják a világon. Hosszú távon sokkal hatékonyabb, fenntarthatóbb és előnyösebb megoldás lesz ez, mint bármilyen más közös kezdeményezésünk."
Az afrikai vezetők viszonzásul dicsérték az amerikai elnököt, amiért békemegállapodásokat közvetített világszerte, és támogatták, hogy Nobel-békedíjat kapjon.