Néhányan sajnálják, hogy szülővé váltak - Budai Lottival a tudatos gyermektelenség kérdéseit jártuk körbe.
90 ezer forintot kaphatsz vissza az államtól, azonban sokan nincsenek tisztában ezzel a lehetőséggel.
A Femina podcast előző évadában már megérintettünk néhány igazán izgalmas, de sokszor megosztó témát. A második évadban is ezen a gondolatmeneten folytatjuk, Pintér Ada műsorvezetésével, egy szakértő segítségével és a Femina egyik munkatársával. Ezúttal a tudatos gyermektelenség kérdését és a női szerepek társadalmi megítélését tártuk fel, mélyebbre ásva a dilemmák tengerében.
A történelem során a nők biológiai adottságai, különösen a gyermekvállalás képessége, jelentős mértékben befolyásolták életpályájukat és társadalmi szerepüket. Bár a feminizmus terjedésével egyre inkább elismerjük, hogy sok nő számára nem az anyaság az életük egyetlen vagy legfontosabb célja, a patriarchális struktúrák alapjait rendíti meg, ha egy nő tudatosan választja azt az utat, hogy nem vállal gyermeket, és ezzel saját, egyedi életcélt tűz ki maga elé. Az ilyen döntések bátorítják a társadalmi normák újraértelmezését, és megkérdőjelezik a hagyományos elvárásokat, amelyek hosszú ideje meghatározzák a női identitást.
A Femina Dilemma legújabb epizódjában izgalmasan boncolgatták a tradwife jelenséget, és felvetődött a kérdés: vajon a magukat klasszikus családanyaként ábrázoló nők tényleg ezt a hagyományos életformát élik, vagy inkább influenszerekként és üzletasszonyokként tűnnek fel a közönség előtt? A diskurzus során érdekes nézőpontok és tapasztalatok kerültek elő, amelyek arra világítanak rá, hogy a látszat mögött sokkal bonyolultabb valóság rejtőzik.
A Dilemma második évadának második epizódjában a fent említett kérdésekre izgalmas válaszokat keresett Budai Lotti, aki író, újságíró, blogger és nőtörténeti kutató, valamint Orbán Violetta, a Femina.hu főszerkesztő-helyettese, és Pintér Ada, a műsorvezető.