A kormányhivatal végrehajtási eljárást kezdeményezett Schadl György ellen, amelynek célja a siófoki exkluzív nyaraló visszabontása.


Végrehajtást kezdeményezett a Somogy Vármegyei Kormányhivatal a korrupciós bűncselekményekkel vádolt Schadl György és felesége ellen, mert nem voltak hajlandók önként visszabontani azt a szabálytalanul kibővített siófoki luxusnyaralót, ahol a végrehajtók volt elnöke a házi őrizetét tölti, tudta meg a 24.hu.

Az ügyészség szerint a nyaraló felújítása során szabálytalan módon eltértek az építési engedélytől, és jelentősen túlépítették azt. "Az épület átalakítása eltér az engedélyezett tervtől, valamint annak kerítése is szabálytalan. Az épülethez kapcsolódó fedett terasz beépített területnek minősül, így az ingatlan beépítése a megengedett beépítési százalékot jelentősen meghaladja" - olvasható a nyomozai iratokban.

A lehallgatott telefonbeszélgetések szerint Schadl egymillió forint kenőpénzt is hajlandó volt adni azért, hogy ne kelljen visszabontani az épületet, de első körben azt mondta a kivitelezőnek, hogy 500 ezret ajánljon föl a kormányhivatal munkatársának. Az ügyintéző a vád szerint elfogadta az ajánlatot, és abban maradtak, hogy egy régi fényképet csatolnak az iratokhoz, melyen nem látszik a szabálytalanság, így Schadl megkapta az engedélyt.

Schadl György tagadja a történteket, a hivatali vesztegetéssel megvádolt kivitelező és a vesztegetés elfogadásával megvádolt volt kormányhivatali dolgozó a büntetőper előkészítő ülésén beismerte a vádakat. A két férfit jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre és pénzbírságra ítélték.

A Somogy Vármegyei Kormányhivatal a 24.hu kérdésére válaszolva megerősítette, hogy 2022 januárjában építésrendészeti eljárás indult, amely során megállapították, hogy az üdülőépület bővítése nemcsak jogszerűtlen, hanem szakszerűtlen is volt. A hatóság határozatában kötelezte az ügyfelet, hogy az épület alapterületét és magasságát állítsa vissza az eredeti állapotnak megfelelően. Mivel az ügyfél ezt nem teljesítette, a hatóság 2023 februárjában elrendelte a döntés végrehajtását, és értesítette az ingatlan fekvése szerinti illetékes adóhatóságot.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) azt közölték, hogy az adózás rendjéről szóló törvény miatt az ügy aktuális állásáról, befejezésének várható időpontjáról, valamint az eljárás során megtett intézkedésekről tájékoztatás nem adható. De annyit elárultak, hogy mivel a cél az lenne, hogy önkéntes visszabontás történjen, ezért a végrehajtás akár évekig is elhúzódhat.

Schadl György és 21 társának ellen indult büntetőeljárás, amely korrupciós és egyéb bűncselekmények vádjával foglalkozik. A 444 által alaposan feltárt Schadl-Völner ügyben a vádirat szerint a végrehajtói kar vezetője jelentős összegeket, gyakran az osztalék teljes mértékét, vette el azoktól a végrehajtóktól, akiket Völner Pál miniszterhelyettes-államtitkár közreműködésével neveztek ki. Az ügyészség Schadl számára tíz év, míg Völner számára nyolc év börtönbüntetést indítványozott.

Tavaly november végén a Központi Nyomozó Főügyészség újabb vádat emelt Schadl György és három kollégája ellen, amely a korrupciós bűncselekményekhez kapcsolódik, különösen a feljelentés elmulasztása és a befolyással üzérkedés miatt. A vádirat szerint Schadl nem tett eleget a bejelentési kötelezettségének, amikor tudomást szerzett arról, hogy két végrehajtó-helyettes segítséget ajánlott egy végrehajtójelöltnek, aki cserébe az iroda osztalékának egy részével kellett volna viszonoznia ezt a támogatást. A két helyettes a Schadl irodájában, Schadl jelenlétében tárgyalta meg az egyezséget. Noha Schadl utasította őket, hogy bontsák fel ezt az alkut, az ügyészség álláspontja szerint kötelessége lett volna értesíteni a hatóságokat a történtekről. Az ügy jelentős részét képezi Rogán Antal és kabinetfőnöke, Nagy Ádám érintettsége is, amiről kérdéseinket a miniszterhez is eljuttattuk. Az alábbiakban összegyűjtöttük a válaszaikat.

Related posts