XIV. Leót már kiskorában gyakran ugratgatták azzal a játékkal, hogy egyszer ő fogja viselni a pápai tiarát.


Mint arról beszámoltunk, Robert Francis Prevost amerikai bíborost választották meg a katolikus egyház új fejének, aki XIV. Leó néven kezdi meg szolgálatát. Az új egyházfőt hétköznapi emberként írja le a két bátyja, akinek jó a humora, nagy szurkolója a chicagói baseballcsapatnak, a White Sox-nak, nagyon szeretett teniszezni, és mindig is pap akart lenni. Testvérei azt is mesélték róla, hogy már gyerekként a vasalódeszkán játszott oltárosat, sütikkel áldoztatott, mindezért ők is és a szomszédok is állandóan azzal ugratták, hogy egy nap majd ő lesz a pápa - írja a 444.

"Folyton csak ugrattuk egymást - egy nap te leszel a pápa! A szomszédok is ezt mondták nekünk. És lám, hatvanvalahány év elteltével most itt állunk" - mesélte Louis, a középső testvér egy interjúban az ABC-nek. Hozzátette, hogy betegen, az ágyában fekve hallgatta a vatikáni bejelentést, és amikor meghallotta, hogy Roberto nevét mondták, azonnal felpattant az ágyból, és táncra perdült.

John, a másik testvér, mesélte, hogy kedden, a konklávé előtt még beszélgetett az öccsével. A beszélgetés során John kifejtette, hogy őszintén hisz abban, hogy ő lehet az első amerikai pápa. Robert azonban ezt csak üres fecsegésnek tartotta, és határozottan kijelentette: "Nem fognak amerikai pápát választani."

Az új katolikus egyházfő első beszéde a békéről és a szinodális, hidakat építő, a szegények mellett álló egyházról szólt – számolt be róla az MTI. XIV. Leó a feltámadt Krisztus üdvözlésével kezdte szavait: "Béke mindannyiótokkal!" Kifejezte kívánságát, hogy ez a békeköszöntés mélyen megérintse szívünket és eljusson minden emberhez, minden néphez: "Béke legyen veletek!" – tette hozzá, majd köszönetét fejezte ki Ferenc pápának és a bíborosoknak, akik őt Péter utódjaként választották. Beszédében szólt arról is, hogy Ágoston-rendi szerzetes révén Szent Ágostont idézte: "veletek vagyok keresztény és értetek vagyok püspök." Ebből a perspektívából mindannyian együtt indulhatunk el Isten által előkészített hazánk felé – hangsúlyozta. Róma egyházának köszöntésekor kiemelte, hogy közösen kell keresnünk a módját annak, hogyan válhatunk misszionárius egyházzá, olyan közösséggé, amely a párbeszéd hídjait építi, és mindig nyitott a befogadásra és az elfogadásra.

Related posts